16.11.2014

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie zbierana na tacę ofiara pieniężna na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

3. Informujemy, że w tym tygodniu w sobotę, 22 listopada nie będzie o godzinie 17.00 w Pierwoszowie Mszy świętej z powodu wyjazdu Księdza Proboszcza. Wszystkich zapraszamy w niedzielę do kościoła parafialnego.

4. W najbliższą niedzielę, 23 listopada osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Podobna zbiórka odbędzie się 30 listopada i 14 grudnia: uzbierane wtedy pieniądze pomogą grupie Caritas przygotować paczki dla rodzin wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
- we wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w środę – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy
- w czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
- w piątek – Ofiarowanie NMP
- w sobotę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Dzisiaj po Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Prosimy Was o ofiarność!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O Światowych Dniach Młodzieży; Skąd bierze się ciągle rosnąca popularność bł. Karoliny Kózkówny; Krótki przewodnik dla wyborców i wiele innych ciekawych artykułów.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Edwarda Dzedzej z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….. .

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!