OGŁOSZENIA


09.11.2014

XXXII Niedziela Zwykła1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w Wysokim Kościele po różańcu. W Piotrkowiczkach Msza święta jest sprawowana w piątek, również po różańcu.

3. We wtorek,11 listopada będziemy przeżywać święto narodowe: 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej przy miejscowym pomniku oddamy hołd bohaterom walk o wolność naszej Ojczyzny, a potem w miejscowej świetlicy odbędą się uroczystości patriotyczne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich parafian i mieszkańców naszej gminy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju.

4. W tym tygodniu- w piątek, 14 listopada zapraszamy na godzinę 18.30 osoby należące do Caritas i woluntariuszy na spotkanie na plebanii.

5. W sobotę, 15 listopada o godzinie 11.00 swoje spotkanie na plebanii będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast spotkanie kandydatów na ministrantów będzie również w tym dniu o godzinie 12.00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę, 16 listopada na Mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy ich rodziców.

7. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę- 23 listopada osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zbieranie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.
9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w środę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w czwartek –wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
10. Związek Strzelec „Strzelec” informuje, że zbierana kwesta w dniu 1 i 2 listopada na odnowienie cmentarza na Wschodzie wyniosła 1105 złotych 95 groszy. Serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Wołanie o ratunek – co 5 minut ginie za wiarę jeden chrześcijanin; Jak mówić dzieciom o patriotyzmie? Czy Wielka Brytania wyrzuci Polaków? oraz wiele innych ciekawych artykułów.
W dniu wczorajszym pożegnaliśmy zmarłego śp. Tadeusza Tomalę z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…. .

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro i życzliwość. Życzymy błogosławionego tygodnia!