02.11.2014

XXXI Niedziela Zwykła- Dzień Zaduszny

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany przez cały miesiąc. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30. Msze święte w dni powszednie odprawiamy po różańcu, czyli około godziny 17.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio.

3. W pierwszy piątek, 7 listopada od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

4. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed odmówieniem różańca z wypominkami.

5. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkania do kościoła parafialnego: w piątek (7 listopada) o godzinie 18.00 i w sobotę (9 listopada) o godzinie 11.30.

6. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższą sobotę- 9 listopada na plebanii o godzinie 10.30.

7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
- we wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

8. Składamy serdeczne podziękowania Panu Maciejowi Miernickiemu i Tadeuszowi Bednarskiemu za pomalowanie krzyża na cmentarzu oraz ponowne pomalowanie głównych drzwi wejściowych do kościoła. Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. : Dlaczego święci są przezroczyści ?; Reżyser Patryk Vega opowiada o swojej drodze do Kościoła; Z rozwiedzionymi Kościół musi cierpieć i płakać, ale nie może mówić, że nic się nie stało- świadectwo małżonków Ludmiły i Stanisława Grygielów oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!