26.10.2014

XXX Niedziela Zwykła

1. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45. Główna Msza święta będzie celebrowana w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Po niej wyruszymy na nasze cmentarze, aby modlić się za zmarłych tam spoczywających i poleconych w wypominkach. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych – świętem nakazanym! Dlatego nie wystarczy sama obecność na cmentarzu i modlitwa przy grobie. Każdy wierny ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy popołudniowych i różańca. Nie będzie też Mszy świętej o godzinie 17.00 w Pierwoszowie.

3. W niedzielę, 2 listopada będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych- Dzień Zaduszny. W tym dniu przypada także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w czasie której odmówimy dziesiątek różańca w intencji zmarłych poleconych w wypominkach. Po południu w kościele parafialnym adoracja połączona z odmówieniem różańca z wypominkami po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą o godzinie 17.30.

4. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez cały miesiąc listopad. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

5. Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie od poniedziałku do piątku w obu kościołach pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu, by po przyjęciu komunii świętej zyskać odpust zupełny. Od południa 1 listopada do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W pozostałe dni za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych można zyskać odpust cząstkowy.

6. W tym tygodniu do piątku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17.00, a po nim zostanie odprawiona Msza święta.

7. We wtorek, 28 października obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona Judy i Tadeusza. W tym dniu nie będzie w Piotrkowiczkach nabożeństwa różańcowego i Mszy świętej z powodu wyjazdu księdza Proboszcza na uroczystość 30-lecia konsekracji kościoła do rodzinnej parafii.

8. W dniu 1 i 2 listopada Związek Strzelecki „Strzelec” przeprowadzi kwestę przy naszych cmentarzach w związku z kontynuacją odnowienia polskich cmentarzy na Wschodzie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

9. Składamy serdeczne podziękowania Pani Ewie Miziniak i Sylwii Miziniak za zasponsorowanie produktów żywnościowych oraz całemu zespołowi parafialnemu Caritas za zrobienie kanapek i poczęstowanie pielgrzymów idących z Wrocławia do grobu św. Jadwigi do Trzebnicy. Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie?; Obrazek z modlitwą męża za żonę” oraz wiele innych ciekawych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci plakatem mistrzami świata w siatkówce.
Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo prowadzi Was przez ten nowy tydzień! Salwatorianie