OGŁOSZENIA


19.10.2014

XXIX Niedziela Zwykła1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane o godzinie 17.00. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.
2. Zapraszamy rodziców kandydatów na ministrantów na spotkanie w piątek, 24 października, które odbędzie się na plebanii o godzinie 19.00.
3. Za dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc listopad- miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na stoliku w zakrystii). Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Już dzisiaj zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyście zadbali o czystość na cmentarzach i wokół cmentarzy. Gorąco prosimy, aby nie wyrzucać śmieci z cmentarzy poza ogrodzenia tylko do kontenerów, które znajdują się przy cmentarzach. Prosimy, aby nie wrzucać tam nieczystości z gospodarstw domowych ani trawy tylko same śmieci z cmentarzy. Samochody należy pozostawić na parkingu przy parkanie i nie wjeżdżać na teren przy cmentarzach.

5. Pragniemy poinformować wszystkich, że w związku z likwidacją wysypiska w Mienicach, nasza Gmina po negocjacjach z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania „Alba”, podjęła decyzję, że od września br. każda parafia na której terenie jest cmentarz, będzie sama opłacała wywóz oczyszczania pojemników śmieciowych. Umowa z tą firmą została podpisana z naszą parafią 2 września, która zobowiązała się co 2 tygodnie na wywożenie śmieci. Za miesiąc wrzesień zapłaciliśmy kwotę 1103 złote 26 groszy. Cena może wzrosnąć w zależności od ilości wywozu, szczególnie przed uroczystościami. Dlatego zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, abyście raz do roku w podpisanej kopercie złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 30 złotych na ten cel przynosząc do zakrystii lub składając na tacę. Liczymy na Waszą wyrozumiałość z racji zaistniałej takiej sytuacji i prosimy o przekazanie tej informacji innym osobom, którzy nie należą do naszej parafii a mają na naszych cmentarzach groby swoich bliskich.
6. W Wysokim Kościele na stoliku przy wyjściu z kościoła można zakupić Salwatoriański Kalendarz Misyjny na rok 2015. W Piotrkowiczkach w zakrystii. Cena 6 złotych. Zachęcamy do zakupienia tych kalendarzy, których kwota będzie przeznaczona na potrzeby polskich misjonarzy z naszego Zgromadzenia.
7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; we wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa, w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
8. Informujemy, że ofiara pieniężna zbierana do puszek w Dniu Papieskim, przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich, wyniosła 820 złotych. Pieniądze zostały przekazane do kurii.
Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O życiu i wydarzeniach beatyfikowanego w dniu dzisiejszym papieża Pawła VI; O wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z instrukcją do jej odmawiania oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!