12.10.2014

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w ramach XXI Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbędzie się koncert. W programie: Recital Wokalny, w którym wystąpi Dominik Sutowicz- tenor, solista Opery Łódzkiej i Robert Grudzień- organy, piano. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten koncert parafian, wszystkich mieszkańców i gości.

2. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane w obu kościołach o godzinie 17.00. W Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

3. W najbliższą sobotę, 18 października, około godziny 13.00 przybędą do naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do grobu świętej Jadwigi w Trzebnicy. Bardzo prosimy parafian, Caritas parafialny o poczęstowanie ich ciepłą herbatą i kromką chleba, tak jak to było w poprzednich latach.

4. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę, 19 października w bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Uroczystej sumie odpustowej, o godz. 11.00, sprawowanej przy ołtarzu polowym, przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

5. W sobotę, 18 października o godzinie 11.00 swoje spotkanie na plebanii będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na spotkaniu!

6. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Po Mszy świętej przed kościołem jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność!

7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w środę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w czwartek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronko Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej
- w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- w sobotę – święto św. Łukasza Ewangelisty
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Święta Teresa z Avilii – mistrzyni życia duchowego; Co święty Jan Paweł II zrobił dla rodziny; Dlaczego warto obejrzeć film „ Bogowie, opowiadający o wybitnym kardiochirurgu prof. Zbigniewie Relidze” ; oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie