PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
V Niedziela Wielkanocna
28.04.2024r.

1. W związku ze zbliżającą się 9 czerwca uroczystością odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP pragniemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary Boże i łaski na Mszy św. odpustowej, a także zorganizować II Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na inwestycje remontowe naszych kościołów. Podobnie jak w zeszłym roku pragniemy zorganizować stoiska z tradycyjnymi przysmakami, wypiekami, a także przeprowadzić loterię fantową. W związku z tym ponawiamy apel do państwa z prośbą o włączenie się w przygotowanie festynu parafialnego. Wsparcie parafian polegałoby na dostarczeniu wypieków, fantów na loterię, tradycyjnych przysmaków. Prosimy o zaangażowanie się oraz poinformowanie proboszcza albo Radę Parafialną o chęci wsparcia tej inicjatywy.
  2. W środę rozpoczynamy maj. Jest to miesiąc poświęcony Matce Bożej. W kościołach rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W poniedziałki i środy zapraszamy dzieci, młodzież klas 7 we wtorki, młodzież klas 8 w piątki. Porządek nabożeństw majowych Wysoki Kościół w dni powszednie o g. 1730, Piotrkowiczki w piątki po Mszy św. o g. 1700. W niedzielę Wysoki Kościół 700, Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 930.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Floriana.
  4. Zapraszamy na spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, które rozpocznie się Mszą św. o g. 1800 w poniedziałek, a zakończy się o g. 1930.
  5. We wtorek o g. 1930 katecheza dla dorosłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  6. W czwartek przypada I czwartek m-ca zapraszamy wraz z Apostolatem Margaretka do modlitwy w czasie Mszy św. o g. 1800 w intencji kapłanów i o powołania.
  7. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz I piątek miesiąca,  porządek Mszy św., jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe  w tym dniu zostanie odprawione o g. 700. O g. 930 Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele w Piotrkowiczkach. Zapraszamy do modlitwy.
  8. W sobotę przypada I sobota m-ca zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 1730. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  9. Próba przed I Komunią św. 6 maja w poniedziałek g.1830. Zapraszamy rodziców i dzieci.
  10. W niedzielę następną przypada I n-la m-ca po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja papieska na miesiąc maj, aby zakonnice zakonnicy i seminarzyści byli wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek 10 maja g. 1830 w kościele parafialnym.
  12. 13 maja br. tj. w poniedziałek, pragniemy rozpocząć w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Z tej racji do naszego kościoła została zakupiona figura Matki Bożej Fatimskiej i feretron. Figura wkrótce stanie obok ołtarza i będzie towarzyszyć nam w czasie procesji światła. W związku z tym gorąco zapraszam wszystkie grupy parafialne oraz parafian do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Będziecie bardzo potrzebni do służby przy ołtarzu, niesienia figury, do włączenia się w liturgię słowa, odmawiania różańca. Przebieg nabożeństwa: Uroczysta Msza św. z homilią o g. 1800 po Mszy św. procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i kontynuacja nabożeństwa i różaniec w kościele.
  13. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.