PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
III Niedziela Wielkanocna
14.04.2024r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna 16 Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W związku ze zbliżającą się 9 czerwca uroczystością odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP pragniemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary Boże i łaski na Mszy św. odpustowej, a także zorganizować II Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na inwestycje remontowe naszych kościołów. Do zorganizowania tego wydarzenia będzie potrzebna pomoc parafian. Podobnie jak w zeszłym roku pragniemy zorganizować stoiska z tradycyjnymi przysmakami, wypiekami, a także przeprowadzić loterię fantową. W związku z tym zwracamy się do państwa z prośbą o włączenie się w przygotowanie festynu parafialnego. Jak w zeszłym roku będziemy liczyć na wsparcie parafian, które mogłoby polegać na dostarczeniu wypieków, fantów na loterię, tradycyjnych przysmaków. Prosimy o zaangażowanie się oraz poinformowanie proboszcza albo Radę Parafialną o chęci wsparcia tej inicjatywy.
  3. Dziś po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  4. We wtorek o g. 1930 katecheza dla dorosłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o g. 1900 w domu  zakonnym.
  6. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek, które rozpocznie się Mszą św. o g. 1800. Spotkanie zakończy się o g. 1930.
  7. Komunia w roku 2025 przypadnie na ostatnią niedzielę maja tj. 25 maja.
  8. Spotkanie dla rodziców i dzieci z firmą szyjącą stroje 20 kwietnia tj. w sobotę w godzinach od  około 10-1100.
  9. Dziś w  II niedzielę miesiąca tacę przeznaczymy na remont kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Serdecznie zapraszamy Kobiety na Dzień skupienia 20 kwietnia 2024 r, który dotknie tematyki „Geniuszu Kobiet” do Kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu. Modlitwy poprowadzą także ks. bp Jacek Kiciński i ks. bp Maciej Małyga. Spotkanie zakończy Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
    Program:
    10:00 – spotkanie ze Słowem Bożym (Łk 1, 39 – 56) - s. Maria Czepiel, Adriana Kwiatkowska
    10:30 – osobista modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem
    11:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie
    12:30 – przerwa obiadowa (zapewniamy kawę i herbatę w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, prosimy o przyniesienie własnego prowiantu)
    14:30 – konferencja „Geniusz Kobiety Pięknem Kościoła" – Beata Jakoniuk-Wojcieszak
    15:30 – spotkanie w grupach dzielenia
    17:00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu

Księża Salwatorianie