05.10.2014

XXVII niedziela okres zwykły

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Renowacje Misji Świętych, które potrwają do środy. Nauki misyjne głosi salwatorianin, wykładowca w naszym Seminarium Duchownym w Bagnie i proboszcz z parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego z Obornik Śląskich Ksiądz dr Jacek Wawrzyniak. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Bożego Słowa.

2. Msze święte z naukami będą odprawiane: w Wysokim Kościele w poniedziałek, wtorek o godzinie 9.00 i 18.30, natomiast w środę o godzinie 9.00 i 18.45. W Piotrkowiczkach: w poniedziałek, wtorek o godzinie 17.15, a w środę o godzinie 17.00. Bardzo prosimy wszystkich parafian od najmłodszych do starszych wiekiem aby licznie przychodzili na Msze święte i nauki misyjne.

3. W środę na zakończenie Renowacji Misji świętych okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 8.30 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30. W tym też dniu będzie można złożyć ofiarę na tacę - zbierze ją Ksiądz Misjonarz. Prosimy Was o ofiarność!

4. Nabożeństwo różańcowe w tym tygodniu będzie odprawiane od czwartku w kościele parafialnym o godzinie 17.00, a po nim zostanie odprawiona Msza święta. W niedziele zostanie odprawione w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30. Bardzo prosimy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych aby przychodzili na to nabożeństwo.

5. Informujemy, że w czwartek i w piątek nie będzie nabożeństwa różańcowego i Mszy świętej w Piotrkowiczkach z powodu wyjazdu Księdza Marka na rekolekcje kapłańskie.

6. W sobotę, 11 października na plebanii o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów. Natomiast o godzinie 11.30 wszystkich kandydatów. Zapraszamy bardzo serdecznie!

7. W przyszłą niedzielę, 12 października będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. W tym dniu po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność na ten cel.
8. W najbliższą niedzielę 12 października o godzinie 19.00 w kościele w Wysokim Kościele w ramach XXI Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbędzie się koncert. W programie: Recital Wokalny, w którym wystąpi Dominik Sutowicz – tenor, solista Opery Łódzkiej i Robert Grudzień- organy, piano. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten koncert wszystkich mieszkańców naszej gminy, parafian i gości do kościoła parafialnego.

9. W najbliższą sobotę,11października zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza św. w Pierwoszowie.
10. Bardzo gorąco dziękujemy Radzie Sołeckiej z Piotrkowiczek za zakupienie do kościoła filialnego w Piotrkowiczkach figurki Matki Bożej Różańcowej i zrobienie dwóch nowych klęczników, które będą służyć do nabożeństw i zawarcia sakramentu małżeństwa. Bóg zapłać!

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w czwartek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W dzisiejszym numerze o rozpoczynającym się w Watykanie synodzie biskupów poświęcony sprawom związanym z rodziną oraz dołączona jest płyta z trzecią częścią Dzienniczka św. Siostry Faustyny.
Życzymy Wam dobrego przeżycia Misji Świętych oraz wszelkich potrzebnych łask.