PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia
7.04.2024r.

1. Pierwsza Niedziela po Wielkanocy obchodzona jest w Kościele Rzymskokatolickim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Jej wprowadzenie zawdzięczamy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który podążył za wizjonerską inspiracją Świętej Faustyny: „Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym” (Dzienniczek 1074). W swojej homilii na kanonizację siostry Faustyny Kowalskiej, 30 kwietnia 2000 roku papież Jan Paweł II ogłosił całemu światu: „Ważne jest zatem, abyśmy przyjęli w całości orędzie, zawarte w słowie Bożym na dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną, która od tej pory nazywać się będzie w całym Kościele «Niedzielą Miłosierdzia Bożego”.
  2. W związku z dzisiejszą uroczystością Miłosierdzia Bożego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Godzinę Miłosierdzia na g. 1500 do Wysokiego Kościoła.
  3. Dziś także przypada I Niedziela m-ca kwietnia po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na Niedzielę Miłosierdzia adoracja NS o g. 1500 w Wysokim Kościele.
  4. Przypominam, że bierzmowanie będzie miało miejsce w naszej parafii 16 maja w czwartek  o g. 1800. Sakramentu naszej młodzieży udzieli JE ks. abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
  5. Za tydzień po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o g. 1900 w domu  zakonnym.
  7. Rocznica I Komunii 19 maja w niedzielę o g. 1100. I Komunia Św. 26 maja w niedzielę g. 1100.
  8. Prośba o pomoc mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic w uporządkowaniu kościoła filialnego we wtorek o g. 1700.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Zwiastowanie NMP.
  10. Za tydzień w II niedzielę miesiąca tacę przeznaczymy na remont kościoła.
  11. W środę pożegnaliśmy byłą mieszkankę Piotrkowiczek + Halinę Biardę i za jej duszę zostały zamówione 3 Msze św. od mieszkańców Piotrkowiczek.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  13. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu

Księża Salwatorianie