PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
III Niedziela Wielkiego Postu
3.03.2024r

1. Dziś w trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Łukasz Darowski SDS. Witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza. Ks. Łukasz jest salwatorianinem, doktorem nauk biblijnych, pełniącym posługę w WSD Salwatorianów. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach. Taca zbierana w dzisiejszą niedzielę przeznaczona będzie na WSD Salwatorianów. Bóg zapłać.
  2. Dziś przypada I niedziela m-ca po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc marzec, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół  o g. 700 z kazaniem pasyjnym i na g. 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930Droga Krzyżowa: Wysoki Kościół 1730Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Dziękuję młodzieży z klasy siódmej za poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Kolejną Drogę Krzyżową poprowadzą  dzieci I rocznicy Komunii Św.,  następnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania klasa 8;
  5. Spotkanie dla  młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 10 marca po Mszy św. o g. 1100.
  6. Dziś po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Katecheza dla dorosłych we wtorek 5 marca o g. 1930 na plebani. Uczestnicy katechezy dla dorosłych zapraszają chętnych na te spotkania, chcących pogłębienia wiedzy religijnej.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież, która pragnie pogłębienia wiary i miłości do Pana Boga w oparciu o słowo Boże na spotkania w czwarte piątki miesiąca. Spotkania będą odbywały się w kościele i domu zakonnym. Szczegółowe informacje podamy w niedługim czasie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 22 marca o g. 1900.
  9. Spotkanie formacyjne liturgicznej służby ołtarza w najbliższy czwartek. Przebieg spotkania: Msza św. w kościele o g. 1800. Po Mszy św. ćwiczenia liturgiczne w świątyni; spotkanie formacyjne w domu zakonnym, powitanie nowych osób i dzieci w LSO oraz spotkanie w radości. Spotkanie zakończy się o g. 2000.
  10. Taca remontowa zebrana w II niedzielę m-ca wyniosła 2120 zł. Bóg zapłać.
  11. Ofiary zebrane do puszek w minioną niedzielę dziś z przeznaczeniem na rzecz misji prowadzonych przez Księży Salwatorianów w różnych zakątkach świata  wyniosła 586 zł. Bóg zapłać.
  12. O lekcjach religii. Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia medialne dotyczące planowanych zmian w edukacji napawają niepokojem środowiska związane z edukacją religijną w Polsce. Zapowiedzi dotyczące niewliczania oceny z religii do średniej, umieszczenia lekcji religii na pierwszych lub ostatnich lekcjach oraz redukcji liczby godzin religii do jednej lekcji w tygodniu wprowadzają niepokój dotyczący przyszłości nauczania religii w Polsce. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dokonuje się poprzez lekcje religii.
  13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  14. Dziękujemy osobą dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  15. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca. Księża Salwatorianie.