PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

V NIEDZIELA ZWYKŁA

lutego 2024r.

1. W niedzielę 21 stycznia, podczas V Niedzieli Słowa Bożego, Ojciec Święty modlitwą Anioł Pański oficjalnie zainaugurował Rok Modlitwy. „Drodzy bracia i siostry, najbliższe miesiące doprowadzą nas do otwarcia Drzwi Świętych, co zainauguruje w całym Kościele Jubileusz 2025 roku” – powiedział Papież – “Proszę o wzmożenie modlitwy, aby przygotować nas do dobrego przeżycia tego wydarzenia łaski i doświadczenia mocy Bożej nadziei. Dlatego dziś rozpoczynamy Rok Modlitwy, czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy w życiu osobistym, w życiu Kościoła i modlitwy w świecie.”
  2. Dziś przypada I niedziela m-ca, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Msza św. porannych. Intencja papieska na miesiąc luty, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem materialnym, jak ludzkim.
  3. Spotkanie Zespołu Presynodalnego w czwartek g. 1915 na plebanii.
  4. W tym tygodniu nie będzie katechezy dla dorosłych prowadzonej przez ks. Dariusza na plebani.
  5. W najbliższą sobotę 10.02 br. panie od strojów komunijnych zapraszają rodziców chłopców po odbiór alb komunijnych, a Rodziców z dziewczynkami pod które Panie brały miarę, zapraszają do przymiarki. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Wysokim Kościele od g. 1200-1400.
  6. Do puszek na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji w minioną niedzielę zebrano 640 zł. Bóg zapłać.
  7. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy w tym dniu błogosławimy chleb i wodę; we wtorek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę św. Scholastyki, dziewicy;
  8. DZIEŃ CHORYCH (liturgicznie we wspomnienie NMP z Lourdes): w Archidiecezji Wrocławskiej obchodzimy w poniedziałek 12 lutego 2024r. „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Katedra Wrocławska godz. 10.00 – Msza św. Po Mszy Św. chorzy i ich najbliżsi zaproszeni są na poczęstunek i spotkanie integracyjne.
  9. Dziś po Mszy św. o g. 1100 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci I komunijne.
  10. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 11 i 18 lutego po Mszy św. o g. 1100.
  11. Mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic prosimy o posprzątanie kościoła filialnego we wtorek 6 lutego od g. 1700.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupienia prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękujemy za troskę o nasze oba kościoły. Bóg zapłać.
  14. OŚWIADCZENIE Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestiach aborcji – do wiadomości.
    Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki - (…) nauczanie Magisterium Kościoła jest jednoznaczne: każdy człowiek prawego sumienia – także nie należący do Kościoła katolickiego – stoi wobec moralnego obowiązku uszanowania ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Niejednokrotnie w życiu publicznym daje się słyszeć fałszywą tezę: „większość ma zawsze rację”. W demokracji – niewątpliwie – większość podejmuje decyzje. Nie oznacza to jednak, że racja jest po stronie większości, a jedynie, że mniejszość nie potrafiła znaleźć wystarczająco przekonujących argumentów, aby stać się większością. O racji nie decyduje liczba zwolenników danego poglądu. Racja - przede wszystkim racja etyczna – często jest po stronie mniejszości. Niekiedy zaś – o czym przypomina postać Sokratesa – po stronie pojedynczego człowieka o dobrze uformowanym sumieniu. W duchu odpowiedzialności za Kościół w Polsce i za dobro naszej wspólnej Ojczyzny, wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by jednoznacznie opowiedzieli się za życiem (…).