PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024r.

1. Przypominamy, że do środy Msze św. w Wysokim Kościele odprawiamy o g. 830. Od 1 lutego, czyli od czwartku w dni powszednie będziemy odprawiać Msze św. o g. 1800.
  2. Ponawiamy zaproszenie na 1 BAL charytatywno-karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 3.02.2024r. o g. 2000. W świetlicy w Piotrkowiczkach. Oferujemy: gorące dania, zimne przekąski, ciasta i owoce, ciepłe i zimne napoje. W programie: loteria fantowa, licytacje. Cena 220zł/os. Zapisy: Władysław Synowiec, Zdzisław Łakomski. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.
  3. Zwracamy się także z gorącą prośbą do parafian o włączenie się w przygotowania do I Balu charytatywno-karnawałowego. Państwa pomoc mogłaby polegać na dostarczeniu fantów. Fantami mogą być np. paczka kawy, herbaty, albo miód. Prosimy o zaangażowanie i jeśli to możliwe o dostarczenie fantów do 30 stycznia na plebanię. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy już to uczynili. Bóg zapłać.
  4. Katecheza dla dorosłych we wtorek 30 stycznia o g. 1915 na plebani. Na spotkanie zaprasza ks. Dariusz i uczestnicy tych spotkań.
  5. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  6. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; w czwartek przypada I czwartek m-ca, zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów na g. 1800 i nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela Salwatorianów o powołania. W piątek przypada I piątek m-ca, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. i uczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada także Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. Wysoki Kościół  900, 1800; Piotrkowiczki 1700; Na Msze św. o g. 1800 zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne, którym zostaną wręczone świece oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Na wszystkich Mszach św. poświecimy świece gromnice. Warto zaopatrzyć się w poświęcone świece; w sobotę I sobota -m-ca o g. 1730 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  8. Za tydzień przypada I niedziela m-ca, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Msza św. porannych. Intencja papieska na miesiąc luty, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem materialnym, jak ludzkim.
  9. 4 lutego w niedziele po Mszy św. o g. 1100 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci I komunijne.
  10. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 11 i 18 lutego po Mszy św. o g. 1100.
  11. Mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic prosimy o posprzątanie kościoła filialnego we wtorek 6 lutego od g. 1700.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupienia prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękujemy także parafianom za troskę o nasze oba kościoły. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym
Księża Salwatorianie