PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024r.

1. Dziś, przypada niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Papież Franciszek zachęca, by w niedzielę Słowa Bożego dokonywać uroczystej intronizacji Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie słowa, aby podkreślić cześć, jaką się oddaje Słowu Pana.
  2. Przypominamy, że w styczniu Msze św. w Wysokim Kościele od Pn do Pt odprawiamy o g. 830. W styczniu także nie ma Mszy św. piątkowej wieczorowej w Piotrkowiczkach.
  3. Rada Parafialna z ks. Proboszczem Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP Panny zapraszają na 1 BAL charytatywno-karnawałowy, Sobota 3.02.2024r. g. 2000. Świetlica w Piotrkowiczkach. Oferujemy: gorące dania, zimne przekąski, ciasta i owoce, ciepłe i zimne napoje. W programie: loteria fantowa, licytacje. Cena 220zł/os. Zapisy: Władysław Synowiec, Zdzisław Łakomski. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.
  4. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o włączenie się w przygotowania do I Balu charytatywno-karnawałowego. Państwa pomoc mogłaby polegać na dostarczeniu fantów. Fantami mogą być np. paczka kawy albo herbaty. Prosimy o zaangażowanie i jeśli to możliwe o dostarczenie fantów do 30 stycznia na plebanię. Bóg zapłać.
  5. Pierwsza katecheza dorosłych dla grupy ks. Dariusza we wtorek 23 stycznia o g. 1915.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  7. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK; w czwartek święto Nawrócenie Św. Pawła; w piątek Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupienia prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękujemy także parafianom za troskę o nasze oba kościoły. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym
Księża Salwatorianie