PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14   stycznia 2024r.

1. Za tydzień, przypada niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Papież Franciszek zachęca, by w niedzielę Słowa Bożego dokonywać uroczystej intronizacji Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie słowa oraz przystosować homilie tak, aby podkreślić cześć, jaką się oddaje Słowu Pana.
  2. Przypominamy, że w styczniu Msze św. w Wysokim Kościele od Pn do Pt odprawiamy o g. 830. W styczniu także nie ma Mszy św. piątkowej wieczorowej w Piotrkowiczkach.
  3. Rada Parafialna z ks. Proboszczem Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP Panny zapraszają na 1 BAL charytatywno-karnawałowy, Sobota 3.02.2024r. g. 2000. Świetlica w Piotrkowiczkach. Oferujemy: gorące dania, zimne przekąski, ciasta i owoce, ciepłe i zimne napoje. W programie: loteria fantowa, licytacje. Zabawę poprowadzi Zespół muzyczny POWENTUS. Cena 220zł/os. Zapisy: Władysław Synowiec, Zdzisław Łakomski. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.
  4. Pierwsza katecheza dorosłych dla grupy ks. Dariusza we wtorek 16 stycznia o g. 1915.
  5. Dziś po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. Dziś jeszcze dodatkowy termin „Kolędy” od 1500-1800. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za wspólną modlitwę, za niezwykłą gościnność, za złożone ofiary, rozmowy duszpasterskie, za dzielenie się spostrzeżeniami, za okazywane wsparcie. Wszystko to miało miejsce w czasie wizyty duszpasterskiej. Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy. Prosimy o zgłaszanie takich sytuacji, byśmy mogli jej zaradzić. Jaką tematykę podejmowaliśmy oraz jaka była frekwencja przyjmujących Kolędę w 2024r. w naszej parafii, podamy po feriach.
  7. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Pelczara, bpa;
  8. W czwartek rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupienia prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękujemy także parafianom za troskę o nasze oba kościoły. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym
Księża Salwatorianie