PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

31 grudnia 2023r.

1. Dziś ostatni dzień roku 2023 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie całego hymnu albo recytacji Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy…) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W poniedziałek 1 stycznia 2024r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. Wysoki Kościół: 730, 1100, 1230; Piotrkowiczki 930. Nie ma Mszy św. wieczorowych. Przypominamy, że od dziś ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  3. We wtorek 2 stycznia 2024r. rozpoczniemy wizytę duszpasterską, udamy się do rodzin, które wyraziły takie życzenie. Jednocześnie informujemy, że w styczniu ze względu na kolędę w dni powszednie [od Pn -Pt ](w sobotę bez zmian o 1800)) ulega zmiana godzin odprawiania Mszy św. w Wysokim Kościele z g. 1800 na 830. W styczniu nie będzie także Mszy św. piątkowej wieczorowej w Piotrkowiczkach.
  4. Wójt Gminy Wisznia Mała serdecznie zaprasza mieszkańców Piotrkowiczek na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się 5 stycznia w świetlicy w Piotrkowiczkach od godz. 18.00. Spotkanie Noworoczne dla mieszkańców Mienic odbędzie się 7 stycznia w świetlicy w Mienicach od godziny 18.00.
  5. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej 8 stycznia w poniedziałek, g. 1900.
  6. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w środę Najświętszego Imienia Najświętszego Imienia Pana;
  7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota m-ca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego; w piątek czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalane Serce NMP.
  8. W sobotę uroczystość Objawiania Pańskiego Msze św. Wysoki Kościół 730, 1100, 1230; Piotrkowiczki 930. Po Mszach św. poświęcenie wody i kredy oraz mirry. W tym dniu po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na misje prowadzone przez Księży Salwatorianów w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  9. Rada Parafialna z ks. Proboszczem Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP Panny zapraszają na 1 BAL charytatywno-karnawałowy, Sobota 3.02.2024r. g. 2000. Świetlica w Piortkowiczkach. Oferujemy: gorące dania, zimne przekąski, ciasta i owoce, ciepłe i zimne napoje. W programie: loteria fantowa, licytacje. Zabawę poprowadzi Zespół muzyczny Prowentus. Cena 220zł/os. Zapisy: Władysław Synowiec, Zdzisław Łakomski.
  10. Wkrótce zostanie zainstalowany regulamin cmentarza po konsultacji z Radą Parafialną, pojawi się on także na stronie Parafii oraz na E-cmentarze. Zmianie ulegnie sposób płatności. Jedna zmiana dotyczy opłaty za wywóz śmieci do której są zobowiązani dysponenci grobów do maja każdego następnego roku w wysokości 50 zł niezależnie od ilości grobów. Nieuregulowanie w oznaczonym terminie będzie skutkowało dodatkową opłatą. Z dniem 1 stycznia wchodzi także obowiązkowa opłata za grób, któremu mija 20 lat oraz za rezerwacje miejsca, przedłużenie rezerwacji. Wszyscy opiekunowie grobów są zobowiązani do uregulowania pokładanego w wysokości 500 zł, co daje 25 zł na rok. Jeśli zaistniałby problem z wpłaceniem sumy jest możliwość rozłożenie jej w czasie. Nie wolno wjeżdżać na teren cmentarza samochodom mechanicznym bez zgody administratora. Regulamin wprowadza szereg innych zmian. Proszę zwrócić na nie uwagę. Prosimy o zrozumienie całej sytuacji.
  11. Plan wizyty duszpasterskiej: Kolędę rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024r. We wtorek 2 stycznia od g. 1600– odwiedzimy 25 rodzin w Pierwoszowie: ul. Wrocławska, Sportowa, Wierzbowa, Pszczela, Boczna, Piękna, Ogrodowa, Polna, Janowa i Osiedlowa; 3 stycznia w środę odwiedzimy 15 rodzin w Mienicach: ul. Leśna, Lawendowa, Lipowa, Bzowa; czwartek 4 stycznia 24 rodziny w Wysokim Kościele ul. Zacisze, Parkowa, Ogrodowa, Słoneczna, Na Skarpie, Sportowa, Pierwoszowska; w piątek 5 stycznia odwiedzimy 15 rodzin w Machnicach. Poniedziałek 8 stycznia Wisznia Mała: ul. Leśna i Wąska. Wtorek 9 stycznia: ul. Wrocławska, Orlikowa, Stawowa, Pocztowa, Makowa. Środa 10 stycznia: ul. Szkolna, Nad Potokiem, Wrzosowa. Czwartek 11 stycznia: Strzeszowska, Kwiatowa, Przy Dębie, Na Kolonii, Sportowa. Piątek 12 stycznia: Pierwoszowska, Letniskowa, Krótka, Łąkowa, Chabrowa, Wrzosowa. Piotrkowiczkiodwiedzimy 13 stycznia w sobotę od g. 1000: ul. Spacerowa, Słoneczna, Wiśniowa, Dębowa Ogrodowa, Młynarska, Klonowa, Świerkowa, Łąkowa, Kręta, Widokowa, Akacjowa. W dni powszednie poza sobotą wizytę rozpoczynamy od g. 1600. Na czas kolędy prosimy o nakrycie stołu białym obrusem oraz przygotowanie krzyża z zapalonymi świecami, wody świeconej. Prosimy o cierpliwość i czujność, ponieważ będziemy dojeżdżać tylko do zgłoszonych rodzin. Dodatkowy termin kolędy niedziela 14 stycznia od 1500-1800.