PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023r.

1. Dziś 24 grudnia przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru dzisiejszego dnia. Przygotujmy w wieczór wigilijny stół nakryty białym obrusem, ustawmy świece na stole, i umieśćmy Pismo Święte w centralnym miejscu.  Rozpocznijmy od zapalenia świecy i choinki, zapalający mówi: Światło Chrystusa, wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki, śpiew kolędy, odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20 lub Mt 1,18-25, modlitwa np. Ojcze nasz… w intencji zgromadzonych i zmarłych z rodziny, połamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Pasterka w  Piotrkowiczkach o g. 2200, w Wysokim Kościele o g. 2400Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt jak w niedziele. Nie będzie jednak Mszy św. wieczorowych. Boże Narodzenie jest także Patronalnym Świętem Zgromadzenia Księży Salwatorianów prosimy o modlitwę w intencji całego Zgromadzenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
  2. Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym: Wysoki Kościół 730, 1100, 1230, 2400; Piotrkowiczki 930, 2200.
  3. Ze spowiedzi przedświątecznej możemy jeszcze skorzystać dzisiaj między Mszami św.
  4. Składka z drugiego dnia świąt Narodzenia Pańskiego zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego we Wrocławiu i PWT.
  5. Od stycznia 2024r. ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. wieczorowych w naszych obu kościołach. Powodem tej decyzji jest m.in. bardzo niska frekwencja wiernych.
  6. Z powodu awarii ogrzewania w Wysokim Kościele prosimy się ubierać cieplej. Kościół nie będzie ogrzewany do czasu usunięcia usterki.
  7. Są jeszcze do nabycia świece Caritas na świąteczny stół. Duże w cenie 20 zł; małe w cenie 10 zł. Zakupienie  świec wspiera akcję Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  8. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii z ofiarowanie choinek do naszych obu kościołów. Bóg zapłać.
  9. Plan wizyty duszpasterskiej: Kolędę rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024r. We wtorek 2 stycznia od g. 1600 – odwiedzimy 25 rodzin w Pierwoszowie: ul. Wrocławska, Sportowa, Wierzbowa, Pszczela, Boczna, Piękna, Ogrodowa, Polna, Janowa i Osiedlowa; 3 stycznia w środę odwiedzimy 15 rodzin w Mienicach: ul. Leśna, Lawendowa, Lipowa, Bzowa; w czwartek 4 stycznia 24 rodziny w Wysokim Kościele ul. Zacisze, Parkowa, Ogrodowa, Słoneczna, Na Skarpie, Sportowa, Pierwoszowska; w piątek 5 stycznia odwiedzimy 15 rodzin w Machnicach. W Wiszni Małej kolędę rozpoczniemy od 8 stycznia odwiedzimy 77 rodzin oraz kilka rodzin mieszkających na granicy Wiszni i Ligoty Pięknej. 36 rodzin w Piotrkowiczkach odwiedzimy 13 stycznia w sobotę od g. 1000. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej Wiszni Małej i Piotrkowiczek podamy za tydzień w niedzielę. W dni powszednie poza sobotą wizytę rozpoczynamy od g. 1600 na czas kolędy prosimy o nakrycie stołu białym obrusem oraz przygotowanie krzyża z zapalonymi świecami, wody świeconej. Prosimy o cierpliwość, ponieważ będziemy docierać tylko do zgłoszonych rodzin. Jeśli ktoś miałby życzenie kolędy można zgłosić się na dodatkowy termin. Wyrażamy wdzięczność za zaproszenie i wspólną  modlitwę. Jednocześnie informujemy, że w styczniu ze względu na kolędę w dni powszednie [od Pn -Pt ]( w sobotę bez zmian o 1800)) ulega zmiana godzin odprawiania Mszy św. w Wysokim Kościele z g. 1800 na 830. W styczniu nie będzie także Mszy św. piątkowej wieczorowej w Piotrkowiczkach.
  10. Dziękuję mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic za przygotowanie i udekorowanie kościoła w Piotrkowiczkach do Świąt Bożego Narodzenia. Wyrażamy także wdzięczność. Tereni i jej rodzinie za przygotowanie i udekorowanie  kościoła parafialnego. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym

Księża Salwatorianie