PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023r.

1. Za tydzień w niedzielę 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Wieczór opłatkowy powinien mieć formę spotkania śpiewno-modlitewnego. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, ustawmy świece na stole, i umieśćmy Pismo Święte na wyeksponowanym miejscu. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od zapalenia świecy i choinki – zapalający mówi: Światło Chrystusa, wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki, śpiew kolędy, odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20 lub Mt 1,18-25, modlitwa np. Ojcze nasz… w intencji zgromadzonych i zmarłych z rodziny, połamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Pasterka w  Piotrkowiczkach o g. 2200, w Wysokim Kościele o g. 2400Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt jak w niedziele. Nie będzie jednak Mszy św. wieczorowych. Boże Narodzenie jest także Patronalnym Świętem Zgromadzenia Księży Salwatorianów prosimy o modlitwę w intencji całego Zgromadzenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
  2. Jak wspomniano z racji przypadającej w Niedzielę Wigilii Bożego Narodzenia porządek Mszy św. będzie następujący: Wysoki Kościół 730, 1100, 1230, 2400; Piotrkowiczki 930, 2200.
  3. Ze spowiedzi przedświątecznej możemy skorzystać w piątek i sobotę po Mszy św. wieczorowej w Wysokim Kościele, a także dziś pomiędzy Mszami św.
  4. Mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic prosimy o pomoc  w posprzątaniu i przygotowaniu Kościoła w Piotrkowiczkach do Świąt Bożego Narodzenia w środę w kościele o g. 1700.
  5. Składka z drugiego dnia świąt Narodzenia Pańskiego zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego we Wrocławiu i PWT.
  6. Od stycznia 2024r. ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  7. Z powodu awarii ogrzewania w Wysokim Kościele prosimy się ubierać cieplej. Kościół nie będzie ogrzewany do czasu usunięcia usterki.
  8. W środę, czwartek i piątek wznowimy roraty. W te dni zapraszamy dzieci i rodziców na g. 1730 na ostatnie Msze św. roratnie. Dzieci otrzymają także zaległe obrazki do adwentowego placu budowy szopki Bożonarodzeniowej. Do czasu naprawy ogrzewania przychodzimy ubrani cieplej.
  9. Rozprowadzeniem opłatków na stół wigilijny zajmują się rodzina p. Teresy Kukułki, a w Piotrkowiczkach i Mienicach p. Adam. W ten sposób okazujemy wdzięczność tym osobom za wykonywaną pracę w naszych świątyniach.
  10. Są jeszcze do nabycia świece Caritas na świąteczny stół. Duże w cenie 20 zł; małe w cenie 10 zł. Zakupienie  świec wspiera akcję Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  11. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii, które wyraziły chęć wspólnej modlitwy i błogosławieństwa w czasie kolędy. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać.
  12. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 19 grudnia  br. na plebani g. 1900.
  13. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych świątyń. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym

Księża Salwatorianie