PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

II niedziela Adwentu

10 grudnia 2023r.

1. Od stycznia 2024r. ulegnie zmianie porządek Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  2. Mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic informujemy, że wykonawca po listopadowym spotkaniu z Radą Parafialną zdeklarował, że w przyszłym roku poprawi usterki, które pojawiły się w kościele w Piotrkowiczkach.
  3. Z powodu awarii ogrzewania w Wysokim Kościele jesteśmy zmuszeni w najbliższym tygodniu odwołać roraty dla dzieci. Przepraszamy za te niedogodności. Prosimy cieplej ubierać się przez jakiś czas.
  4. Informujemy, że od nowego roku po zatwierdzeniu przez Radę Parafialną powstanie regulamin cmentarza parafialnego w Wysokim Kościele, który będzie regulował funkcjonowanie cmentarza oraz wpłaty na fundusz cmentarny.
  5. Liturgiczna Służba ołtarza zaprasza na spotkanie 15 grudnia (piątek) br. na g. 1830. Tematem spotkania będzie Liturgia Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie będzie przebiegało w trzech etapach: I – etap formacyjny; drugi praktyka w kościele; trzeci spotkanie w radości. Spotkanie rozpocznie się o g. 1830 a zakończy o 2000. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych w szeregi Liturgicznej Służy Ołtarza.
  6. Rozprowadzeniem opłatków na stół wigilijny zajmują się rodzina p. Teresy Kukułki, a w Piotrkowiczkach i Mienicach p. Adam. W ten sposób okażmy wdzięczność ty osobom za wykonywaną pracę w naszych świątyniach.
  7. Zachęcamy do nabycia świece Caritas na świąteczny stół. Duże w cenie 20 zł; małe w cenie 10 zł. Zakupienie  świec wspiera akcję Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  8. Dziś mija termin zgłoszeń na wizytę duszpasterską. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii, które wyraziły chęć wspólnej modlitwy i błogosławieństwa w czasie kolędy. Bóg zapłać.
  9. Kalendarz liturgiczny: w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  10. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 11 grudnia  br. na plebani g. 1900.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych świątyń. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym

Księża Salwatorianie