PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXXIII Niedziela Zwykła

19  listopada 2023r.

1. Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza Parafialny Zespół Presynodalny w niedzielę 26 listopada na spotkanie modlitewne do Kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu. Program:
    -1500 – katecheza o Kościele
    - 1530 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
    - 1600 – Agapa w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego
  2. W minioną niedzielę w dzień solidarności z Kościołem prześladowanym po Mszach św. zebrano do puszek na pomoc kościołowi w potrzebie kwotę 778zł. Bóg zapłać.
  3. Informujemy, że wkrótce wejdą zmiany dotyczące utrzymania cmentarzy parafialnych. Dotychczasowe rozwiązania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W efekcie wielu wciąż unika jedynej jak na razie opłaty rocznej za wywóz śmieci. Parafia nie ma możliwości wyegzekwowania należnych z tego tytułu środków. W rezultacie utrzymanie cmentarzy spoczywa w dużej mierze na barkach osób praktykujących, co nie pokrywa kosztów wywozu odpadów cmentarnych. W sytuacji planowanych remontów obu naszych kościołów nie jesteśmy w stanie nieustanie dopłacać do wywozu śmieci. W związku z zaistniałą sytuacją jest konieczne założenie funduszu cmentarnego, który zapewni utrzymanie cmentarzy zgodnie z obowiązującym prawem.  Fundusz ten zasilą środki z opłat za grunt na 20 lat,  rezerwacje miejsc, wjazdu na cmentarz itp. Wszyscy opiekunowie grobów będą zobowiązani do uiszczania w/w opłat, a dowody wpłaty zostaną wystawione w biurze parafialnym. Wkrótce po konsultacji wraz z Radą Parafialną powstanie Regulamin Cmentarza w Wysokim, który będzie regulował w/w kwestie. To jest jedyny sposób, aby wszyscy poczuli się do odpowiedzialności za to święte miejsce. Szczegóły płatności oraz termin zostaną podane po spotkaniu z Radą Parafialną.
  4. Liturgiczna Służba ołtarza zaprasza na spotkanie 15 grudnia (piątek) br. na g. 1830. Tematem spotkania będzie Liturgia Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie będzie przebiegało w trzech etapach: I – etap formacyjny; drugi praktyka w kościele; trzeci spotkanie w radości. Spotkanie rozpocznie się o g. 1830 a zakończy o 2000. Zapraszamy dzieci, młodzież w szeregi Liturgicznej Służy Ołtarza.
  5. Na stolikach w obu kościołach albo w zakrystii znajdują się karteczki zgłoszeniowe na wizytę duszpasterską. Kto ma pragnienie błogosławieństwa domu, rodziny i wspólnej modlitwy z kapłanem w czasie kolędy prosimy o wypełnienie i dostarczenie w kopercie informacji zgłoszeniowej do zakrystii najpóźniej do 10 grudnia br.
  6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie św. męczenników koreańskich.
  7. Za tydzień Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o posługujących przy Ołtarzu Chrystusowym w naszej parafii.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 5 grudnia  br. na plebani g. 1900.
  9. Spotkanie Zespołu Presynodalnego w czwartek 7 grudnia br. g. 1915 na plebanii.
  10. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na remont kościoła. Bóg zapłać.
  11. Taca przeznaczona na remont kościoła wyniosła 2’075 zł. Bóg zapłać.
  12. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych świątyń. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem Bożym

Księża Salwatorianie