PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXX Niedziela Zwykła – Rocznica poświecenia własnego kościoła

29 października 2023r.

1. W środę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. odprawimy: Wysoki Kościół o g. 730 i 1100 z procesją na cmentarz. Piotrkowiczki o 930. Uwaga! Nie ma Mszy św. o 1230  oraz wieczorowych. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. odprawimy Wysoki Kościół 800 i 1800; Piotrkowiczki  o g. 1700;
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych za zmarłych (wypominki), które odbędą się w miesiącu listopadzie w dni powszednie poza sobotą: Wysoki Kościół g. 1730. Piotrkowiczki w Piątki 1630. W niedzielę w Wysokim Kościele o g. 700. W Piotrkowiczkach o g. 1730. Odpust zupełny możemy uzyskać jeden raz od południa 1 listopada do północy 2 listopada. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia Święta, pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga; dowolna modlitwa w intencjach papieża; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy.
  4. Za tydzień w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. porannych. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów, uwielbienia Serca Jezusowego, do skorzystania spowiedzi św. pierwszopiętrowej, a w sobotę do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  5. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  6. W minioną niedzielę po Mszach św. do puszek na misje, które prowadzą Księża Salwatorianie w różnych zakątkach świata zebrano kwotę 768 zł. Bóg zapłać.
  7. W wyniku liczenia wiernych praktykujących niedzielną Eucharystię statystyka przedstawia się następująco:

Godzina Mszy św.

Liczba wiernych

Na Mszach św.

Przyjmujący Komunię św.

12m i 31k = 43

930P.

27m i 34k = 51

41m i 62k = 103

25m i 48k = 70

17m i 25k = 42

1800P.

4m i 9m = 13

Razem: 322 =16%

k - kobiety, m-mężczyźni

8. listopada w sobotę Parafialny Zespół Caritas wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Piotrkowiczek zapraszają wszystkie dzieci z parafii na Bal Wszystkich Świętych. Wydarzenie to odbędzie się w świetlicy w Piotrkowiczkach od g. od 1500-1800. Mile widziany strój świętego. W programie proponujemy: wspólną zabawę taneczną, gry i zabawy, poczęstunek oraz słodka niespodzianka. Wydarzenie jednak dojdzie do skutku, gdy okażemy zainteresowanie i jak najszybciej zapiszemy dzieci na bal. Wstęp 20 zł. Zapisy przyjmują p . Ula Gwarek, prezes Parafialnego Zespołu Caritas oraz p. Joanna Śmigiel. Jest to wydarzenie alternatywne do niechrześcijańskiego Halloween. Pragniemy przez zorganizowanie owego balu zaprosić do refleksji i obudzić w ludzkich sercach pragnienie nieba – Królestwa Boga, gdzie przebywają Wszyscy Święci i do którego Pan Bóg nas zaprasza. Szczegółowy plan Balu i kontakt z organizatorami na plakatach w gablocie.

9. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach w obu kościołach.
10. Dziękujemy osobom dbającym o piękno i porządek naszych świątyń. Bóg zapłać.