PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2023r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwa różańcowych w miesiącu październiku w dni powszednie: Wysoki Kościół g. 1730. W niedzielę Różaniec w Wysokim Kościele o g. 700. W Piotrkowiczkach o g. 900. Przez cały październik za pobożną modlitwę na różańcu (5 dziesiątek) można uzyskać odpust zupełny każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  2. Z okazji minionego Dnia Papieskiego na stypendia dla młodzieży z rodzin ubogich, organizowaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano kwotę 875zł. Dziękuję wolontariuszom-dzieciom z klasy 8 SP w Wiszni Małej za przeprowadzenie tej kwesty. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  3. Dziś po Mszach św. zbiórka środków na misje, które prowadzą Księża Salwatorianie w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  4. W imieniu Metropolitalnej Pieszej Pielgrzymki do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy na ręce p. Uli Gwarek wyrażamy wdzięczność Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wolontariuszom (m.in. młodzieży klasy 8 i dzieciom z klasy 6 ze SP w Wiszni Małej) za pomoc i zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom i ludziom dobrej woli za dostarczone produkty, dzięki którym powstały pyszne kanapki dla pielgrzymów. Serdecznie podziękowania kierujemy pod adresem Piekarni Julka w Krynicznie za sprzedaż bochenków chleba po bardzo korzystnej cenie oraz Cukierni Beza za dostarczenie ciasta. Dziękujemy za okazana pomoc.
  5. Dziś liczymy wiernych praktykujących niedzielną Eucharystię oraz przyjmujących Komunię Świętą.
  6. Na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas dziś po Mszy św. o g. 1100 pragniemy zaprosić chętnych na krótkie spotkanie, które będzie dotyczyć powołania „grupy kolędników”.
  7. 4 listopada w sobotę Parafialny Zespół Caritas wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Piotrkowiczek zapraszają wszystkie dzieci z parafii na Bal Wszystkich Świętych. Wydarzenie to odbędzie się w świetlicy w Piotrkowiczkach od g. od 1500-1800. Mile widziany strój świętego. W programie proponujemy: wspólną zabawę taneczną, gry i zabawy, poczęstunek oraz słodka niespodzianka. Wydarzenie jednak dojdzie do skutku, gdy okażemy zainteresowanie i jak najszybciej zapiszemy dzieci na bal. Wstęp 20 zł. Zapisy przyjmują p . Ula Gwarek, prezes Parafialnego Zespołu Caritas oraz p. Joanna Śmigiel. Jest to wydarzenie alternatywne do niechrześcijańskiego Halloween. Pragniemy przez zorganizowanie owego balu zaprosić do refleksji i obudzić w ludzkich sercach pragnienie nieba – Królestwa Boga, gdzie przebywają Wszyscy Święci i do którego Pan Bóg nas zaprasza. Szczegółowy plan Balu i kontakt z organizatorami na plakatach w gablocie.
  8. W następną niedzielę  - ostatnią października zbiórka środków na potrzeby nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  9. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach w obu kościołach. Nabożeństwa różańcowe w intencji dusz polecanych w wypominkach w miesiącu listopadzie planujemy od poniedziałku do piątku o g. 1730 w Wysokim Kościele; w Piotrkowiczkach w piątki o g. 1630.
  10. Kalendarz liturgiczny:  w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o piękno i porządek naszych świątyń. Bóg zapłać.