PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwa różańcowych w miesiącu październiku w dni powszednie: Wysoki Kościół g. 1730. W niedzielę Różaniec w Wysokim Kościele o g. 700. W Piotrkowiczkach o g. 900. Przez cały październik za pobożną modlitwę na różańcu (5 dziesiątek) można uzyskać odpust zupełny każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  2. Dziś przeżywamy 23. Dzień Papieski w Polsce połączony ze zbiórką po Mszach św. na stypendia dla młodzieży z rodzin ubogich, organizowaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  3. Za tydzień w niedziele po Mszach św. zbiórka środków na misje, które prowadzą Księża Salwatorianie w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  4. 21 X w sobotę w Wysokim Kościele na postój zatrzyma się Metropolitalna Piesza Pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. W związku z tym Parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami pragnie zorganizować poczęstunek dla pielgrzymów. Zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc, która mogłaby się wyrażać w dostarczeniu na plebanię w dniu 18 X (środa) do g.1900 takich produktów, jak: jajka, masło, margarynę, ser żółty (kostki), pomidory, szczypior, cytrynę, ogórki zielone i kiszone oraz np. ciasto drożdżowe, a także herbatę, kawę, mleko, wodę niegazowaną. Jesteśmy wdzięczni za okazana pomoc. Bóg zapłać.
  5. 22 października będzie miało miejsce liczenie wiernych praktykujących niedzielną Eucharystię oraz przyjmujących Komunię Świętą.
  6. Na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas w niedzielę 22 X po Mszy św. o g. 11;00 pragniemy zaprosić chętnych na krótkie spotkanie, które będzie dotyczyć powołania „grupy kolędników”. Gdyby powstała taka grupa moglibyśmy wesprzeć finansowo inwestycje w naszej parafii.
  7. 4 listopada w sobotę Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. Wstępnie planujemy to wydarzenie zorganizować w świetlicy w Piotrkowiczkach od g. od 1500-1800. Dzieci na to wydarzenie przybywają przebrane za ulubionego Świętego, o którym mogłyby opowiedzieć obecnym ciekawostkę związaną z wybraną postacią świętego. W programie proponujemy: gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek oraz konkursy. Wydarzenie jednak dojdzie do skutku, gdy okażemy zainteresowanie i jak najszybciej zapiszemy dzieci na bal. Wstęp wyniesie 20 zł. Zapisy przyjmują p . Ula Gwarek, prezes Parafialnego Zespołu Caritas oraz p. Joanna Śmigiel. Jest to wydarzenie alternatywne do niechrześcijańskiego Halloween. Pragniemy przez zorganizowanie owego balu zaprosić do refleksji i obudzić w ludzkich sercach pragnienie nieba – Królestwa Boga, gdzie przebywają Wszyscy Święci i do którego Pan Bóg nas zaprasza. Kontakt telefoniczny do p. Uli możemy otrzymać w zakrystii.
  8. Taca remontowa z ubiegłej niedzieli na inwestycje remontowe wyniosła 2.150zł. Bóg zapłać.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i naszej archidiecezji; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty; w piątek św. Jana Kantego, kapłana.
  10. Dziękujemy osobom dbającym o piękno i porządek naszych świątyń. Bóg zapłać. Dziękujemy także anonimowym darczyńcom za sfinansowanie dwóch wiecznych lampek i dobrej osobie za ich zainstalowanie. Bóg zapłać.