PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2023r.

1. Dziś I niedziela października rozpoczynamy miesiąc październik. Po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa Różańcowa w czasie adoracji. Intencja papieska na X: aby Kościół przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
  2. Propozycja planu nabożeństw różańcowych w miesiącu październiku w dni powszednie Wysoki Kościół g. 1730 w poniedziałek i środę różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św.; we wtorek młodzież klas 8 i 7; w czwartek kapłani i apostolat Margaretka; w piątek LSO; w sobotę Żywy Różaniec. W niedzielę Różaniec w Wysokim Kościele o g. 700. W Piotrkowiczkach o g. 900. Przez cały październik za pobożną modlitwę na różańcu (5 dziesiątek) można uzyskać odpust zupełny każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  3. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem p. Tadeusza i Tomasza  Pituły za wykonanie ogrodzenia przy kościele oraz p. Grzegorzowi Marciszowi za parce wykonane koparką. Panu Tadeuszowi Pitule wyrażamy szczególną wdzięczność za pomysł i realizację postawienia pięknego krzyża przy kościele, odnowienie figury Matki Bożej oraz za zainstalowane oświetlenia. Jest to zrobione pięknie i profesjonalnie właśnie z inspiracji p. Tadeusza. Bóg zapłać. Dzięki wielkie!
  4. Dziś po  Mszy św. o g. 1100. Po tej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 4 października g. 19.00 na plebanii
  6. Rodziców klas 7 zapraszam na spotkanie na plebanię w czwartek 5 października na g. 1900.
  7. Za tydzień tacę przeznaczmy na inwestycje remontowe naszych kościołów. Bóg zapłać.
  8. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  9. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.
  10. Do wieczności odeszli w miesiącu wrześniu: ++ Jan Januszek, Danuta Cicha, Stanisław Dereń; Zofia Kurek, Gabriel Wilk; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…