PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2023r.

1. Z serca pragniemy podziękować na ręce p. Wójta Jakuba Bronowickiego lokalnym władzom, panią i panom sołtysom, sołectwom, OKSiR w Wiszni Małej, Radzie Parafialnej, Parafialnemu Zespołowi Caritas, LSO i wszystkim osobom, naszym parafianom i ludziom dobrej woli za podjęte działania i pomoc przy organizacji odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za tegoroczne żniwa oraz obchodu 70-lecia posługi Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele w ramach Festynu Parafialnego. Na ręce p. sołtys Marty Kordas, dziękujemy mieszkańcom Wysokiego Kościoła; p. sołtysa Grzegorza Ryng i p. Władysła Synowca - mieszkańcom Piotrkowiczek; p. sołtys Alicji Walęckiej – mieszkańcom Mienic; p. sołtysa Romana Piworowicza – mieszkańcom Wiszni Małej, p. sołtys Anecie Kasprzyk – mieszkańcom Machnic; Sołectwu Pierwoszowa – mieszkańcom Pierwoszowa. Wyrażamy wdzięczność za dostarczenie fantów i voucherów na loterię fantową; za piękne serce, które było widać na każdym kroku; za poświęcony czas, za chęć do współpracy, za ogromną pracę wykonaną w kościele i przy kościele; za przygotowanie placu do festynu, za wszelkie produkty zorganizowane na stoiska pysznych ciast, pierogów, bigos, popcorn; za liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce); za dostarczone kiełbaski na grilla przez Masarnię Malin; Cukierni Beza za zorganizowanie lodów i waty cukrowej; za rękodzieła, które ofiarowaliście do sprzedaży; osobom, które podarowały vouchery; i wszystkim parafianom i parafiankom, którzy ofiarnie i z wielkim zaangażowaniem włączyliście się w tę piękną uroczystość. Za każdy wysiłek, który podjęliście niech Matka Boża wyprasza wam i waszym rodzinom obfitość Bożych łask.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa Różańcowa w czasie adoracji. Intencja papieska na X: aby Kościół przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
  3. Propozycja planu nabożeństw różańcowych w miesiącu październiku w dni powszednie Wysoki Kościół g. 1730 w poniedziałek i środę różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św.; we wtorek młodzież klas 8 i 7; w czwartek kapłani i apostolat Margaretka; w piątek LSO; w sobotę Żywy Różaniec. W niedzielę Różaniec w Wysokim Kościele o g. 700.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 1100 dzieci i rodzice przeczytają liturgię słowa oraz poprowadzą adorację i procesję z darami. Po tej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  5. Spotkanie dla młodzieży, która wyrażała chęć, aby powstała przyparafialna grupa młodzieżowa zapraszam na spotkanie w sobotę 30 września na g. 1000.
  6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 4 października g. 19.00 na plebanii
  7. Rodziców klas 7 zapraszam na spotkanie na plebanię w czwartek 5 października na g. 1900.
  8. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie Św. Kosmy i Damiana, męczenników; w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek Św. Archaniołów, Michała, Gabriela, Rafała.
  9. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego w czwartek 12 X na plebani g. 1900.
  10. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie