PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej połączoną z Jubileuszem 70-lecia posługi Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Bardzo serdecznie witamy obecnego wśród nas ks. Prowincjała Józefa Figla SDS, który kieruje do nas Słowo Boże, a także będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o g. 1230. Ks. Józef przywiózł do naszej parafii relikwie bł. o. Franciszka Jordana, Założyciela Salwatorianów. Oficjalne rozpoczęcie Jubileuszu połączonym z odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za tegoroczne plony jak wspomniałem Mszą św. o g. 1230 pod przewodnictwem ks. Prowincjała. Po Mszy św. zapraszamy do Parku w Wysokim Kościele na drugą część uroczystości, gdzie odbędzie się Festyn Parafialny. Wszystko będzie już gotowe na g. 1200. O tej godzinie możemy już odwiedzić to miejsce i zainteresować się, co ciekawego już dzieje się na placu festynowym. W programie festynu: liczne atrakcje dla dzieci, dmuchawce, wata cukrowa, lody, popcorn, gofry, bańki mydlane i malowanie twarzy. Tradycyjne przysmaki: chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, bigos, grill, ciasta, racuchy; loteria fantowa; oraz wspólna biesiada, którą uświetni Jerzy Kowalczyk. Zachęcamy do zainteresowania się loterią fantową. O g. 1600 zapraszamy na losowanie nagród głównych.W Piotrkowiczkach w dzień Jubileuszu po Mszy św. o g. 930 poświęcimy piękny Krzyż, który stanął przy kościele oraz odnowioną figurę Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za 70-letnią posługę Księży Salwatorianów, którą datujemy na lata 1953-2023r. prosząc za przyczyną Matki Bożej o Boże błogosławieństwo dla Zgromadzenia Księży Salwatorianów i kapłanów, którzy pełnili w naszej parafii posługę.
  2. Z serca pragniemy podziękować naszym lokalnym władzom, panią i panom sołtysom, Radzie Parafialnej, Parafialnemu zespołowi Caritas,  p. Terni i rodzinie i wszystkim osobom, które przygotowywały obie świątynie do dzisiejszej uroczystości, za piękne serce, które widać na każdym kroku, za poświęcony czas, za chęć do współpracy, za ogromną pracę wykonaną w kościele, przy kościele, za przygotowanie placu do festynu, za wszelkie produkty zorganizowane na nasze stoiska przez wielu parafian, która przyczyniła się do uświetnienia Jubileuszu i odpustu. Za każdy wysiłek, który podjęliście niech Matka Boża wyprasza obficie wam i waszym rodzinom obfitość Bożych łask. Zapraszamy do świętowania i wspólnego spędzania czasu.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika; w środę świętych męczenników koreańskich; w czwartek św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty; w sobotę św. o. Pio.
  4. 21 września na g. 1900 zapraszam na spotkanie Zespół presynodalny.
  5. Taca remontowa wyniosła 1’945 zł. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  7. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie