PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIV Niedziela Zwykła

10 września 2023r.

1. Za tydzień 17 września w niedzielę zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także na obchody  Jubileuszu 70-lecia posługi Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystej Mszy św. o g. 1230 będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Oficjalne rozpoczęcie Jubileuszu połączonym z odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za tegoroczne plony jak wspomniałem Mszą św. o g. 1230. Po Mszy św. zapraszamy na do Parku w Wysokim Kościele na drugą część uroczystości, gdzie odbędzie się Festyn Parafialny. Wszystko będzie już gotowe na g. 1200. O tej godzinie możemy już odwiedzić to miejsce i zainteresować się, co ciekawego już dzieje się na placu festynowym. W programie festynu: liczne atrakcje dla dzieci, dmuchawce, wata cukrowa, lody, popcorn, gofry, bańki mydlane i malowanie twarzy. Tradycyjne przysmaki: chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, bigos, grill, ciasta, racuchy; loteria fantowa; oraz wspólna biesiada, którą uświetni Jerzy Kowalczyk. Zachęcamy do zainteresowania się loterią fantową na dziś już mamy blisko 150 losów. Oczywiście losy są od państwa dla państwa, dlatego nie przyjmujemy reklamacji. O g. 1600 zapraszamy na losowanie nagród głównych.Warto przyjść, aby się nieco zintegrować i spędzić czas we wspólnocie parafialnej. Szczególnie proszę, aby w tym dniu zaplanować uczestnictwo we Mszy św. o g. 1230. Po tej Mszy św. będziemy mogli także poczęstować się chlebem. Ciasto prosimy o dostarczenie na świetlice w Wysokim Kościele w g. od 1830-1930. W Piotrkowiczkach w dzień Jubileuszu po Mszy św. o g. 930 poświęcimy piękny Krzyż, który  stanął przy kościele oraz odnowioną figurę Matki Bożej.
  2. Zwracamy się do mieszkańców Wysokiego Kościoła o pomoc w udekorowaniu i przygotowaniu świątyni do Jubileuszu i uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Bolesnej.
  3. Kalendarz liturgiczny: Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika,w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich, w czwartek św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty; w sobotę św. Ojca Pio
  4. Przypominamy, że obecna 7 klasa rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania od września tego roku, aby przyjąć sakrament na zakończenie klasy 8. Przygotowanie potrwa dwa lata. Termin spotkania z rodzicami podam wkrótce.
  5. Rodziców i dzieci rozpoczynające przygotowanie do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie dziś po Mszy św. o g. 1100.
  6. 21 września na g. 1900 zapraszam na spotkanie Zespół presynodalny.
  7. Taca dziś przeznaczona jest na remont kościoła. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję osobom dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń oraz za kwiaty. Wyrażamy wdzięczność za prace wykonane na terenie przykościelnym. P. Andrzejowi Okólskiemu za wykoszenie trawy, i życzliwej osobie za pomalowanie krzyży przy kościele i podcięcie żywopłotu. Bóg zapłać.
  10. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie