PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXII Niedziela Zwykła

3 września 2023r.

1. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do powstania parafialnego stoiska na Gminnych Dożynkach. Zebraliśmy kwotę 633,47 zł. Bóg zapłać.
  2. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Z racji jubileuszu pragniemy zorganizować Festyn Parafialny, z którego dochód przeznaczymy na prace inwestycyjne w kościele parafialnym. W związku z tym zwracamy się do parafian o pomoc. Pomoc państwa mogłaby wyróżniać się m.in. w dostarczeniu fantów na loterię fantową (nie wszystko może być fantami, powinniśmy dostarczyć nowe i użyteczne przedmioty). Rozpoczęcie festynu w Parku w Wysokim Kościele o g. 1200. W ramach festynu zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oficjalne rozpoczęcie Jubileuszu 70-lecia posługi Salwatorianów, połączonym z odpustem ku czci NMP Matki Bolesnej i z podziękowaniem za tegoroczne plony w Wysokim Kościele uroczystą Mszą św. o g. 1230 pod przewodnictwem ks. Józefa Figla, Przełożonego Polskiej Prowincji Salwatorianów. W programie festynu: liczne atrakcje dla dzieci, dmuchawce, wata cukrowa, lody, popcorn, gofry, bańki mydlane i malowanie twarzy. Tradycyjne przysmaki: chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, bigos, ciasta, racuchy; loteria fantowa; oraz wspólna biesiada, którą uświetni Jerzy Kowalczyk. Warto przyjść, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty parafialnej. Szczególnie proszę, aby w tym dniu zaplanować uczestnictwo we Mszy św. o g. 1230. Prosimy o włączenie się w pomoc i dostarczenie produktów na stoisko i fantów na loterię. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  3. Dziękujemy trzem rodzinom z Machnic za złożenie ofiary na remont dachu w wysokości 200 zł, rodzinie z Piotrkowiczek, i parafiance z Wysokiego Kościoła za ofiary w wysokości 200 zł. Bóg zapłać.
  4. Zwracamy się do mieszkańców Wysokiego Kościoła o pomoc w udekorowaniu i przygotowaniu świątyni do Jubileuszu i uroczystości odpustowej.
  5. Dziś z racji I niedzieli m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc wrzesień, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.
  6. Kalendarz liturgiczny: w piątek święto Narodzenie NMP. Jest to dzień ważny dla Salwatorianów. W tym właśnie dniu Salwatorianie składają śluby zakonne. Jest to także dzień narodzin dla nieba bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela Salwatorianów.
  7. W środę 6 września o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Informuję rodziców młodzieży, że obecna klasa 8 jest ostatnią, która przyjmie bierzmowanie w ramach jednorocznego przygotowania. Bierzmowanie będzie odbywało się w naszej parafii co dwa lata. W związku z tym obecna 7 klasa rozpocznie od września tego roku przygotowanie do bierzmowania, aby przyjąć sakrament na zakończenie klasy 8.
  9. Rodziców klas ósmych zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek 7 września na g. 1900 do Wysokiego Kościoła.
  10. Zapraszam rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej na Mszę św. w niedzielę 10 września na g. 1100, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  11. Rodziców klas siódmych w czwartek 21 września na g. 1900 do Wysokiego Kościoła.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękuję osobom dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń oraz za kwiaty. Bóg zapłać.
  14. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie