PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023r.

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do powstania parafialnego stoiska w ramach tegorocznych Gminnych Dożynek w Szewcach. Dziękujemy p. Uli Gwarek i zespołowi za przygotowanie pierogów, p. Ewie z Piotrkowiczek za dostarczenie malin i soków, p. Marcie za przygotowanie zdjęcia kościoła, plakat i stworzenie tablicy menu,  rodzinie państwa Chajęckich za przewiezienie towaru do Szewc; dziękujemy za gołąbki i wszystkie dostarczone produkty, członkom Rady Parafialnej, a przede wszystkim wam drodzy parafianie za dostarczenie pysznych różnego rodzaju wypieków i nieocenioną pomoc. Mógłbym tutaj podać długą listę zaangażowanych osób. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy poświecili swój czas, włożyli duży wysiłek w powstanie owego stoiska, którego dochód przeznaczamy na remont dachu nad zakrystią.  Wspólnymi siłami możemy bardzo wiele osiągnąć. A tak naprawdę to się dopiero rozkręcamy. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  2. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Z racji jubileuszu pragniemy zorganizować Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na prace inwestycyjne w kościele parafialnym. W związku z tym zwracamy się do parafian o pomoc. Pomoc państwa mogłaby wyróżniać się m.in. w dostarczeniu fantów na loterię fantową (nie wszystko może być fantami, powinniśmy dostarczyć nowe i użyteczne przedmioty). Ponadto planujemy zorganizować stoisko z tradycyjnymi produktami oraz będziecie mogli zakupić cegiełkę na remont kościoła. Zapraszamy do włączenia się w pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
  3. Za tydzień przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota, i niedziela m-ca. W czwartek w ramach Godziny Świętej o g. 1730 modlimy się za kapłanów; w piątek dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o g. 1730 nabożeństwo, o 1800 Msza św. w czasie której przyjmujemy Komunię św. w intencji wynagradzającej. W tym dniu skorzystajmy z sakramentalnej spowiedzi. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 1730; Msza św. o g. 1800 w czasie której przyjmujemy Komunię św. w intencji wynagradzającej.
  4. Za tydzień w niedzielę z racji I niedzieli m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc wrzesień, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.
  5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w piątek 1 września o g. 1800. Zapraszamy do modlitwy rodziców z dziećmi, nauczycieli, wychowawców, katechetów.
  6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, bpa i doktora K; we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  7. Dziękuję rodzinie z Wiszni Małej, ul. Pierwoszowska za złożenie ofiary na remont dachu 300 zł oraz dwóm rodzinom z Pierwoszowa z ul. Wrocławskiej za złożenie ofiary 400zł, a także z Machnic 200 zł. Bóg zapłać.
  8. Za tydzień podam terminy spotkań z rodzicami dzieci rozpoczynających przygotowanie do Komunii i do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. W środę 30 sierpnia o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękuję osobom dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń oraz za kwiaty. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie