PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2023r.

1. Wójt Gminy Jakub Bronowicki oraz Sołectwo Szewce serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, które odbędą się 26 sierpnia w Szewcach. Rozpoczęcie Dożynek Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele św. Anny w Szewcach o g. 1400. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.
  2. Na Dożynkach Gminnych w Szewcach znajdzie się stoisko ze smacznymi produktami takimi jak: pierogi, krokiety, ciasta, racuchy, kanapki z domowym smalcem na chlebie domowego wypieku, zapraszamy do zapoznania się z naszym menu i odwiedzenia naszego stoiska. Dochód przeznaczamy na przeciekający dach nad zakrystią. Zachcemy do zainteresowania się i odwiedzenia naszego stoiska. Do państwa zwracamy się z gorącą prośbą o upieczenie i dostarczenie ciast na nasze stoisko w dniu dożynek, albo na plebanię w najbliższy piątek (ciasta bez bitej śmietany). Dziękuję wszystkim, którzy już zapowiedzieli się, że pomogą. Bóg zapłać.
  3. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Z racji jubileuszu pragniemy zorganizować Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na prace inwestycyjne w kościele parafialnym. W związku z tym zwracamy się do parafian o pomoc. Pomoc państwa mogłaby wyróżniać się m.in. w dostarczeniu fantów na loterię fantową (nie wszystko może być fantami, powinniśmy dostarczyć nowe i użyteczne przedmioty). Ponadto planujemy zorganizować stoisko z tradycyjnymi produktami oraz będziecie mogli zakupić cegiełkę na remont kościoła. Zapraszamy do włączenia się w pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, pap., we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja Ap.; w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
  5. W środę 30 sierpnia o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.
  6. Składka na remont kościoła w drugą niedzielę m-ca wyniosła 1945zł. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  8. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie