PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023r.

1. Wójt Gminy Jakub Bronowicki oraz Sołectwo Szewce serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, które odbędą się 26 sierpnia w Szewcach. Rozpoczęcie Dożynek Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele św. Anny w Szewcach o g. 1400. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.
  2. Na Dożynkach Gminnych w Szewcach pragniemy zorganizować stoisko z smacznymi produktami takimi jak: pierogi, krokiety, ciasta, racuchy, kanapki z domowym smalcem na chlebie domowego wypieku, a także inne atrakcje. Dochód przeznaczamy na przeciekający dach nad zakrystią. Zachcemy do zainteresowania się i odwiedzenia naszego stoiska. Do państwa zwracamy się z gorącą prośbą o upieczenie i dostarczenie ciast na nasze stoisko w dniu dożynek, albo na plebanię (ciasta bez bitej śmietany). Osoby, które chciałby się zaangażować, prosimy o zapisanie się w zakrystii.
  3. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Z racji jubileuszu pragniemy zorganizować Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na prace inwestycyjne w kościele parafialnym. W związku z tym zwracamy się do parafian o pomoc. Pomoc państwa mogłaby wyróżniać się m.in. w dostarczeniu fantów na loterię fantową (nie wszystko może być fantami, powinniśmy dostarczyć nowe i użyteczne przedmioty). Ponadto planujemy zorganizować stoisko z tradycyjnymi produktami oraz będziecie mogli zakupić cegiełkę na remont kościoła. Prosimy o zainteresowanie się tym pięknym i ważnym wydarzeniem. Chętnych, którzy pragną włączyć się do tego wydarzenia zapraszamy, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii Bliższe informacje podamy za tydzień.
  4. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na remont kościoła. Bóg zapłać.
  5. Dziś  po Msza św. zbieramy do puszek ofiary na potrzeby WSD i PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.
  6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu święcimy zioła mi kwiaty. Porządek Mszy św. 730, Piotrkowiczki 930, 1100, 1230.
  7. W  poniedziałek 14 sierpnia o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję naszej Radzie Parafialnej za otwartość, i współprace dotyczącą zbliżających się wydarzeń. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  9. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie