PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XVIII Niedziela Zwykła

6 sierpnia 2023r.

1. W tym miesiącu, a dokładnie 26 sierpnia na dożynkach gminnych w Szewcach pragniemy zorganizować stoisko kiermaszowe. Na naszym parafialnym stoisku chcemy zaproponować smaczne produkty, np. pierogi, ciasta, racuchy, kanapki z domowym smalcem na chlebie domowym, a także inne atrakcje. Dochód przeznaczamy na przeciekający dach nad zakrystią. Zachcemy do zainteresowania się i odwiedzenia naszego stoiska. Do państwa zwracamy się z gorącą prośbą o upieczenie i dostarczenie ciast na nasze stoisko w dniu dożynek (ciasta bez bitej śmietany). Zapraszam do zakrystii osoby, które chciałby się zaangażować, abyśmy mogli sporządzić listę.
  2. Z kolei 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia posługi Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów. Z racji jubileuszu pragniemy zorganizować Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na prace inwestycyjne w kościele parafialnym. W związku z tym zwracamy się do parafian o pomoc. Pomoc państwa mogłaby wyróżniać się m.in. w dostarczeniu fantów na loterię fantową (nie wszystko może być fantami, prosimy o przemyślane tej kwestii, powinniśmy dostarczyć nowe przedmioty), ciasta. Prosimy o zainteresowanie się tym ważnym wydarzeniem. Chętnych, którzy pragną włączyć się do tego wydarzenia zapraszamy, aby po Mszy św. podejść do zakrystii, abyśmy mogli sporządzić listę osób. Bliższe informacje będziemy podawać na bieżąco.
  3. Dziś przypada I niedziela miesiąca  - adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc sierpień, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.
  4. Za tydzień 13 sierpnia w drugą niedzielę miesiąca, po Msza św. zbieramy do puszek ofiary na potrzeby WSD i PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek bł. Edmunda Bojanowskiego, we wtorek św. Dominika, kapłana; w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek św. Wawrzyńca, dk. i męcz.; w piątek św. Klary, dziewicy.
  6. W  poniedziałek 14 sierpnia o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję naszej Radzie Parafialnej za otwartość, i współprace dotyczącą zbliżających się wydarzeń. Bóg zaplać.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  8. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie