PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2023

1. Przeżywamy czas wakacji, wypocznijmy, pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. W naszej parafii w czasie wakacji odprawiamy w niedzielę Msz św. o g. 730, 1100, 1230 w Wysokim Kościele; w Piotrkowiczkach o g. 930. Nie będzie Mszy Św. wieczorowych.
  2. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów.
  3. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca  - adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc sierpień, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.
  4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek św. Alfonsa Liguori, bpa i dK; w piątek św. Jana Vianney’a, patrona Proboszczów.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do modlitwy o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi i uwielbienia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Po spotkaniu z Radą Parafialną zrodził się pomysł na parafialne stoisko kiermaszowe, które pragniemy zorganizować w czasie sierpniowych dożynek gminnych. Na naszym stoisku chcemy zaproponować smaczne produkty, a dochód będzie przeznaczony na przeciekający dach nad zakrystią. W pierwszą niedzielę sierpnia zwrócimy się do parafian o konkretną pomoc w realizacji tego pomysłu. Na naszym stoisku znajdą się miedzy innymi pierogi, ciasta, racuchy miejscowego księdza… itd
  7. W środę 2 sierpnia o g. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania zakonne i kapłańskie, do skorzystania w piątek z sakramentu spowiedzi i uwielbiania Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę na 1730 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  9. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie