PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XV Niedziela Zwykła

16 lipca 2023

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypocznijmy, pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. W naszej parafii w czasie wakacji odprawiamy w niedzielę Msz św. o g. 730, 1100, 1230 w Wysokim Kościele; w Piotrkowiczkach o g. 930. Nie będzie Mszy Św. wieczorowych.
  2. 17 września w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, a także obchodzić Jubileusz 70-lecia pracy Księży Salwatorianów w Wysokim Kościele. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Józef Figiel SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów.
  3. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie bł. Czesława, kapłana, patrona Archidiecezji Wrocławskiej; w sobotę św. Marii Magdaleny.
  4. Po spotkaniu z Radą Parafialną zrodził się pomysł na parafialne stoisko kiermaszowe, które pragniemy zorganizować w czasie sierpniowych dożynek gminnych. Na naszym stoisku chcemy zaproponować smaczne produkty, a dochód będzie przeznaczony na przeciekający dach nad zakrystią. W pierwszą niedzielę sierpnia zwrócimy się do parafian o konkretną pomoc w realizacji tego pomysłu. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za wsparcie, pomysły i pomoc. Bóg zapłać.
  5. Za tydzień w niedzielę 23 lipca z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszach św. poświęcimy samochody. Dziękujemy także za ofiary w tym dniu złożone. Bóg zapłać.
  6. Dziękuję kilkunastu parafianom za zgłoszenie się do zespołu presynodalnego.
  7. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w poniedziałek 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  9. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie