PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XII Niedziela Zwykła

25.06.2023r.

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypocznijmy, pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. W naszej parafii w czasie wakacji odprawiamy w niedzielę Msz św. o g. 730, 1100, 1230 w Wysokim Kościele; w Piotrkowiczkach o g. 930. Nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  2. Kalendarz liturgiczny: w środę św. Ireneusza, bpa i m., w czwartek uroczystość św. Piotra i Pawła Ap.; jest to Dzień Papieski, zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego. Składka w tym dniu jako świętopietrze jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Dziękuję 17 osobom z naszej parafii, które zgłosiły się do parafialnego zespołu presynodalnego, który swoje co miesięczne spotkania rozpocznie od września. Owocem prac zespołu będzie wypracowanie 10 stronicowego dokumentu, który stanie się przedmiotem prac na zapowiedzianym przez ks. abp. Józefa Kupnego na 19.05.2024r Synodzie Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. Spotkanie Rady Parafialnej 28 czerwca w środę o g. 1930.
  5. Za tydzień I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc lipiec, aby katolicy stawali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.
  6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą m-ca. O g. 1730 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP. W sobotę odwiedziny chorych z sakramentalną posługą.
  7. Dziękuję rodzinom z naszej parafii za dodatkowe ofiary dzięki którym sfinalizowaliśmy projekt arichitektoniczno-budowlany, projekt techniczny. Zakres prac, który zakłada projekt arch-bud. opiewa na kwotę jeden milon dwieście dwa tysiące osiemset zł i 22 gr. Najpilniejszą rzeczą do wykonania jest remont dachu nad zakrystią, która przecieka. Koszt 40.500 zł. Zapraszam do wsparcia tej inwestycji. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w poniedziałek 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  9. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu i na cały okres wakacji za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie