PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Niedziela Trójcy Świętej

11.06.2023r.

1. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: Wysoki Kościół w dni powszednie na g. 1730 w niedzielę przed Mszą św. poranną o g. 715 i po Mszy św. o g. 1100. Do Piotrkowiczek w piątki po Mszy św. o g. 1700 i w niedzielę po Mszy św. o g. 930.
  2. Za tydzień w niedzielę, 18 czerwca będziemy w naszej parafii przeżywać odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. odpustowej o g. 1100 w Wysokim Kościele połączonej z procesją eucharystyczną. Odpust jest dniem imienin naszej parafii i bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego i każdej z nas szczególnie od strony duchowej; w tym dniu możemy dostąpić łaski darowania win za  popełnione grzechy albo ofiarować ten dar za cierpiących w czyśćcu, wypełniwszy takie warunki, jak: spowiedź święta, gdy nie jesteśmy w stanie łaski uświecającej; wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo… Zachęcamy do modlitwy i skorzystania z duchowego daru.
  3. Kalendarz liturgiczny: w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu przypada 10 rocznica ingresu do archikatedry wrocławskiej J.E. Ks. Abp. Józefa Kupnego, pamiętajmy w modlitwie w intencji Metropolity Wrocławskiego; w sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP, święto patronalne naszej Parafii.
  4. Dziś taca na remont kościoła. Bóg zapłać.
  5. Rodziców, nauczycieli i dzieci zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek 23 czerwca na g. 1800.
  6. W najbliższy czwartek na spotkanie na g. 1900 zapraszam Radę Parafialną.
  7. W czwartek także na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.
  8. Młodzież zapraszam na spotkanie do Wysokiego Kościoła 17 czerwca br. na g.1830.
  9. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Salwatoriańskim Forum Młodych w Dobroszycach w dniach od 3-10 lipca br. Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej forummlodych.com. Zapraszamy do wejścia właśnie na tę stronę i skorzystania zaproszenia.
  10. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w poniedziałek 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie