PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Niedziela Trójcy Świętej

04.06.2023r.

1. Dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. porannych adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu czerwcu modlimy się w intencji papieskiej, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  2. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: Wysoki Kościół w dni powszednie na g. 1730 w niedzielę przed Mszą św. poranną o g. 715 i po Mszy św. o g. 1100. Do Piotrkowiczek w piątki po Mszy św. o g. 1700 i w niedzielę po Mszy św. o g. 930.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i m.; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej parafii o przygotowanie ołtarzy do których uda się procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym dniu odprawimy Msze św.: Wysoki Kościół o g. 730, 1130 z procesją. w Piotrkowiczkach o g. 930z procesją; Nie będzie Mszy św. wieczorowych. Na Mszę św. o g. 1130 zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby o to się zatroszczyli i wzięli udział wraz z dziećmi w tej uroczystości. Procesja będzie przebiegała tą samą trasą, jak w zeszłym roku. Począwszy od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku zapraszamy na g. 1730 na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem w czasie której będziemy śpiewać pieśni eucharystyczne. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy.
  4. Za tydzień taca na remont kościoła.
  5. Młodzież zapraszam na spotkanie do Wysokiego Kościoła 17 czerwca br.
  6. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do uczestnictwa w Salwatoriańskim Forum Młodych w Dobroszycach w dniach od 3-10 lipca br. Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej forummlodych.com. Zapraszamy do wejścia właśnie na tę stronę i skorzystania zaproszenia.
  7. Pani Magdalena Zarzeczna zaprasza do  Chóru Amicorum, działającego przy OKSiR w Wiszni Małej. Próby odbywają się, co poniedziałek o g. 1800. Jeśli Państwo lubią śpiewać, pragną się rozwijać, brać udział w koncertach serdecznie zapraszamy na przesłuchania chóru 5.06.2023 na g. 18.00 do Sali Tanecznej na I piętrze w OKSiR w Wiszni Małej.
  8. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w poniedziałek 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  10. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu

Księża Salwatorianie