PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Uroczystość
Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego za przykładem Apostołów i uczniów, którzy razem z Maryją. Matką Jezusa, trwali na modlitwie, oczekując obiecanego Ducha przez Pana w pokoju serca słuchajmy słowa Bożego. Rozważajmy, jak wielkie rzeczy uczynił Bóg dla swojego ludu i módlmy się, aby Duch Święty, którego Ojciec posłał jako pierwszy dar dla wierzących, udoskonalił swoje dzieło na świecie.
  2. Dziś o g. 1100 dzieci z naszej Parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Gratulujemy dzieciom i rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci do I Komunii Świętej. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę złożoną na projekt kościoła; za pomoc w posprzątaniu kościoła; rodzinie Buczak za ofiarowane do kościoła brzózki; p. Bożenie Świech oraz nauczycielom i wychowawcom za poświęcony czas i trud w przygotowaniu dzieci; p. Ani Kukułce i rodzinie za przystrojenie kościoła; ks. Dariuszowi za pomoc przy sakramencie pokuty; pp. Organiście; wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.
  3. Dzieci do uczestnictwa w Białym tygodniu. Rozpoczynamy od nabożeństwa majowego o g. 1730. Po nabożeństwie Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci na nabożeństwa przynoszą książeczki.
  4. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe do środy na g. 1730. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: Wysoki Kościół w dni powszednie na g. 1730 w niedzielę przed Mszą św. poranną o g. 715 i po Mszy św. o g. 1100. Do Piotrkowiczek w piątki po Mszy św. o g. 1700 i w niedzielę po Mszy św. o g. 930.
  5. Kalendarz liturgiczny: W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła; w czwartek 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. Za tydzień przypada I czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca czerwca. W czwartek w czasie nabożeństwa modlimy się o powołania do życia zakonnego i kapłańskiego;  w piątek zapraszamy do skorzystania przed Mszami św. z sakramentu spowiedzi; o 1730 nabożeństwo czerwcowe; w sobotę nabożeństwo I sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o g.1730.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  8. W I niedzielę miesiąca na Mszach św. porannych adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu czerwcu modlimy się w intencji papieskiej, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  9. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w poniedziałek 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca), zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej parafii o przygotowanie ołtarzy do których uda się procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym dniu odprawimy Msze św.: Wysoki Kościół o g. 7301130 z procesją. w Piotrkowiczkach o g. 930; Nie będzie Mszy św. wieczorowych. Na Mszę św. no g. 1130 zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby o to się zatroszczyli.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie