PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
7 Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pana Jezusa

21.05.2023r.

1. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe do Wysokiego Kościoła w dni powszednie na g. 1730, w niedzielę przed Mszą św. poranną na g. 715 i po Mszy św. o g. 1100. Do Piotrkowiczek w piątki po Mszy św. o g. 1700 i w niedzielę po Mszy św. o g. 930.
  2. Do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, a następnie czerwcowych zapraszamy dzieci. Troje dzieci, które do 23 czerwca osiągną najlepszą frekwencję w nabożeństwach otrzymają na własność piękną figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dzieci, pragnące otrzymać taką piękną figurę zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach z książeczkami od najbliższego poniedziałku. Przychodzimy do kościoła parafialnego na g. 1730 wrzucamy do skarbony przy ołtarzu podpisane (imię, nazwisko, klasa) serduszko z prośbą do Matki Bożej. Rozstrzygnięcie do kogo będą należały figury 23 czerwca. Pozostałe dzieci otrzymają słodkie upominki.
  3. W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy kwotę 2.220 zł. Bóg zapłać.
  4. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Nerii, kapłana; w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i czwartek g. 1600.
  6. Uroczystość I Komunii Świętej przypada w naszej parafii za tydzień 28 maja br. o g. 1100. Bardzo prosimy sympatyków tej Mszy św., aby w tym dniu zaplanować uczestnictwo we Mszy św. o innej godzinie ze względu na tę uroczystość.
  7. Dziękujemy rodzinom z naszej parafii z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Zebraliśmy 21.400 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w niedzielę 31 lipca o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca), zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej parafii o przygotowanie ołtarzy do których uda się procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym dniu odprawimy Msze św. o g. 730; w Piotrkowiczkach o 930; oraz wyjątkowo o 1130 z procesją. Nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękuję za troskę o piękno obu naszych świątyń. Bóg zapłać.
  11. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie