PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
I Niedziela Wielkiego Postu
26.02.2023r

1. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Szeszko SDS, przełożony domu zakonnego TOTU w Bagnie, Salwatorianin. [Przeczytać plan rekolekcji]. Tacę za tydzień w niedzielę przeznaczymy jako formę podziękowania dla rekolekcjonisty, natomiast na remont kościoła przeznaczymy tacę z III Niedzieli Wielkiego Postu.
  2. Dom rekolekcyjny TOTU w Bagnie zaprasza na weekendowe rekolekcje wielkopostne w najbliższy weekend. Spotkanie będzie oparte na Ewangelii o uzdrowieniu chromego przy sadzawce w Betesdzie po hasłem: Słowem uwolnieni do zmian. Więcej szczegółów i zapisy na stronie: www.totu.salwatorianie.pl
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół po Mszach o g. 730 i 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930Droga Krzyżowa 1730Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  5. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci przygotowujące się do Komunii Św. wraz z rodzicami; kolejną młodzież przygotowująca się do bierzmowania, później dzieci I rocznicy Komunii Św., w końcu młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  6. W minioną niedzielę zebraliśmy na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii 1.215 zł. Bóg zapłać.
  7. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 10.100 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w niedzielę 5 marca o g.730. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Caritas zwraca się o pomoc potrzebującym. W tym celu od dziś będą rozprowadzane wielkanocne paschaliki w cenie 20 zł w ilości 80 sztuk; Baranki z białej czekolady w cenie 10 zł w ilości 64szt. Do odebrania jest także 30 papierowych skarbonek, które następnie przynosimy z jałmużną postną w niedziele miłosierdzia. Wesprzyjmy to dzieło pomocy.
  9. Bierzmowanie planujemy w czwartek 27.04.2023r. na Mszy św. o g. 1800. W związku z tym młodzież jest proszona do końca marca, dopełnić wszystkich formalności (życiorysy patronów, dostarczenie zaświadczeń świadków bierzmowania, zaliczenia uzgodnionego materiału katechizmowego, metryk chrztu, jeśli byliśmy chrzczeni poza parafią, okazania indeksu z praktykowania niedzielnej Eucharystii itd.). Spotkanie obowiązkowe dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę 4 marca g.1900 w kościele parafialnym w Wysokim Kościele.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na 1730 na nabożeństwo powołaniowe oraz w intencji kapłanów; w piątek nabożeństwo do N. S. Pana Jezusa; w sobotę na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  11. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  13. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym  tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie