PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
18.02.2023r

1. Dziś, w poniedziałek i wtorek przed rozpoczęciem Wielkiego Postu zapraszamy w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa na adorację Najświętszego Sakramentu. Porządek nabożeństwa: Dziś w niedzielę Wysoki Kościół od g. 1500-1630; Piotrkowiczki od 1730-1800;  Poniedziałek Wysoki Kościół 1500-1800; Wtorek Wysoki Kościół od 1500-1800; Nabożeństwo rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie w ciszy adorujemy Najświętszy Sakrament. Na balaskach są zostawione listy bardzo proszę o zapisanie się na poszczególne godziny. Zapraszamy do modlitwy.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post – okres czterdziestodniowego przygotowania do wielkanocny. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczenia się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Porządek Mszy św. w tym dniu 900,1800 Wysoki Kościół,  1700 Piotrkowiczki.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół po Mszach o g. 730 i 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930. Droga Krzyżowa 1730, Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  4. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych. 1 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą Róże Różańcowe, 2 dzieci przygotowujące się do Komunii Św.; 3 młodzież przygotowująca się do bierzmowania, 5 Dzieci I rocznicy Komunii Św., 6 młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  6. W minioną II niedzielę miesiąca zebraliśmy na remont kościoła 2.150 zł. Bóg zapłać.
  7. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać.
  8. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 9.150 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w niedzielę 5 marca o g.730.Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  10. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie