PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
V Niedziela Zwykła
05.02.2023r

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca z tej racji po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na miesiąc luty: „za parafie, by były wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących”.
  2. Dziś po Mszy o g. 1100 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej, natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. na 1230 a później na spotkanie. Proszę przynieść indeksy.
  3. Dziś na prośbę ks. Arcybiskupa, Metropolity Wrocławskiego zbieramy do puszek po Mszach św. ofiary na rzecz zakonów klauzurowych w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  4. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 7 tysięcy złotych. Koszt projektu wraz inwentaryzacją wyniesie 37 tysięcy 100 złotych. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w piątek 17 lutego o g.1800. Inwestycje w remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  5. SPOTKANIE dla CHORYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich Opiekunów organizowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w piątek 10 lutego. Program: Godz. 10.00 - Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Macieja Małygi w Archikatedrze Wrocławskiej; 11.00 - poczęstunek dla uczestników spotkania w Auli PWT; 11:45 - wspólne świętowanie Dnia Chorego w Auli PWT.
  6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek św. Scholastyki, dziewicy; w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  8. W miesiącu styczniu odeszli do wieczności: Marianna Synowiec, Stanisław Włodarczyk, Jerzy Prochoń, Maria Łazarska, Andrzej Fiedoronek, Maria Marks. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie