PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
IV Niedziela Zwykła
29.01.2023r

1. Za tydzień w niedzielę przypada I niedziela miesiąca z tej racji po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Serca.
  2. Zapraszam za tydzień (5 lutego br.) w niedzielę po Mszy o g. 1100 rodziców i dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej, natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. na 1230 a później na spotkanie. Proszę przynieść indeksy.
  3. Za tydzień także na prośbę ks. Arcybiskupa, Metropolity Wrocławskiego będziemy zbierać do puszek po Mszach św. ofiary na rzecz żeńskich zakonów klauzurowych w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  4. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek za ofiary na projekt. Do tej pory zebraliśmy 6 tysięcy złotych. Koszt projektu wraz inwentaryzacją wyniesie 37 tysięcy 100 złotych. Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w piątek 17 lutego o g.1800. Inwestycje w remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  5. Od poniedziałku wznawiamy Msze św. w dni powszednie w Wysokim Kościele o g. 1800, w Piotrkowiczkach w Piątki o g. 1700.
  6. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa na g. 1730 w czwartek za kapłanów, w piątek wynagrodzenie NSPJ za grzechy, i w sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP. W piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. W sobotę prosimy mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic o posprzątanie Kościoła na g. 1600.
  8. Na prośbę parafian przywracamy niedzielny charakter Mszy św. w sobotę o g. 1800.
  9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek św. Jana Bosko, kapłana; w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego [Matki Bożej Gromnicznej]. Porządek Mszy św. Wysoki Kościół 900, 1800, Piotrkowiczki 1700. Na liturgię przynosimy świece gromnice; w piątek św. Błażeja wraz z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa, z prośbą o oddalenie chorób gardła.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie