PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
III Niedziela Zwykła
22.01.2023r

1. Wczoraj dobiegła końca wizyta duszpasterska. Dziękujemy za wspólną modlitwę, śpiew kolęd, rozmowę w ramach tej wizyty oraz za ofiary, które złożyliście na kościół. Dziękujemy za postawę otwartości i serdeczne przyjęcie. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  2. Dziękujemy kilku rodzinom Wysokiego Kościoła, z Wiszni Małej ul. Wrocławska, Szkolna i Leśna; z Pierwoszowa ul. Wrocławska; Piotrkowiczek ul. Piękna i Ogrodowa oraz z Machnic za złożone środki na powstający projekt dotyczący remontu naszego kościoła. Bóg zapłać. W intencji ofiarodawców w miesiącu lutym zostanie odprawiona Msza św.
  3. Cieszymy się z powstającego projektu dotyczącego naszego kościoła parafialnego.
  4. Komunia Święta w naszej parafii będzie się odbywać w czwarte niedziele maja. W tym roku przypadnie na  (Nd) 28 maja g. 1100.
  5. Rocznica Dzieci Pierwszo-Komunijnych w tym roku przypada w 3 niedzielę maja tj. (Nd) 21 maja o g. 1100.
  6. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe Parafialny Zespół Caritas oraz wolontariat w środę na g. 1900 na plebanię.
  7. Przypominamy, że do końca stycznia w Wysokim Kościele od Pn-Pt odprawiamy Msze św. o 830, a w Piotrkowiczkach nie doprawiamy Mszy św. w piątki o g. 1700.
  8. Dziś po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych w świetlicy obok kościoła w sprawie strojów komunijnych.
  9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła; w środę Nawrócenie św. Pawła; w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  11. Życzymy pięknej niedzieli i nadchodzącego tygodnia. Niech Matka Najświętsza wyprasza nam obfitość Bożych łask.